Управління Пенсійного фонду України в місці Брянці Луганської області
ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Я тимчасово проживала у сина в Росії півтора року, зараз повернулась до України. Пенсію на пошті не отримувала. Як я можу отримати пенсію за цей час?

Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначено, що виплата пенсії припиняється, зокрема, у разі її неотримання протягом шести місяців підряд. Для поновлення виплати пенсії необхідно особисто звернутися до управління Пенсійного фонду України за місцем проживання та надати відповідну заяву і документи, що посвідчують особу громадянина та місце проживання. Поновлення виплати провадиться у таких випадках з дати припинення виплати пенсії, але не більше, ніж за три роки до дня звернення. У цьому разі частина суми неотриманої пенсії, але не більш як за 12 місяців, виплачується одночасно, а решта суми виплачується щомісяця рівними частинами, що не перевищують місячного розміру пенсії. Виплата нарахованої суми пенсії проводиться таким чином: спочатку виплачується частина суми за 12 місяців, рахуючи з дня припинення її виплати, а решта – рівними частинами, що дорівнюють місячному розміру пенсії на момент звернення. Якщо від часу припинення виплати пенсії не минуло року, доплата за минулий час здійснюється одноразово, однією сумою разом із пенсією за поточний міс

У якому розмірі здійснюється виплата спеціальної пенсії, якщо пенсіонер працює? 

З 1 жовтня 2011 р. після набрання чинності Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи”, виплата спеціальних пенсій (державним службовцям, науковим працівникам, депутатам, працівникам органів прокуратури та суду, органів місцевого самоврядування, журналістам) у період роботи на відповідних посадах здійснюється у розмірі трудової пенсії (тобто виплачується в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"). Після звільнення з роботи – виплата пенсій здійснюється у розмірах, визначених спеціальними законами.

Які документи про стаж, набутий на території Росії, та про заробітну плату слід надати для призначення пенсії за нормами Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування"

            Відповідно до статті 1 Угоди про гарантії прав громадян держав – учасниць СНД у галузі пенсійного забезпечення від 13 березня 1992 р., пенсійне забезпечення громадян держав-учасниць Угоди і членів їх сімей здійснюється за законодавством держави, на території якої вони проживають.

При обчисленні розміру пенсії за віком згідно із Законом України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (далі – Закон), органи Пенсійного фонду України керуються статтями 27, 28, 29. Заробітна плата визначається відповідно до статей 40, 41, страховий стаж - відповідно до статті 24 Закону.

Пунктом 7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 р. № 22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 р. за № 1566/11846, передбачено, що особи, яким пенсія призначається відповідно до міждержавних Договорів (Угод) в галузі пенсійного забезпечення, надають документи про стаж, визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу (далі - Порядок), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 р. № 637, та довідку про заробітну плату згідно із додатком 1.

Враховуючи викладене, якщо пенсія призначається відповідно до Угоди про гарантії прав громадян держав – учасниць СНД у галузі пенсійного забезпечення від 13 березня 1992 р., особою надається довідка про заробітну плату згідно із додатком 1 Порядку за періоди роботи, передбачені статтею 40 Закону (за 60 календарних місяців та за всі періоди роботи за межами України після 01.07.2000 р.). При цьому довідка про заробітну плату має бути видана за встановленою формою на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працювала особа, яка звертається за пенсією. Для підтвердження стажу, набутого до 01.01.2004 р. і після цієї дати, надаються документи, передбачені Порядком. Зокрема, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.

Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz